Späť

Apple uvádza Magic Mouse—prvú Multi-Touch myš na svete

CUPERTINO, California - 20. októbra 2009. Firma Apple® dnes uviedla novú bezdrôtovú Magic Mouse - prvú myš, ktorá využíva revolučnú technológiu Multi-Touch™ firmy Apple. Technológia Multi-Touch je už používaná v produktoch iPhone, iPod touch a trackpadoch Mac notebookov a umožňuje použivateľom navigáciu pomocou intuitívnych prstových gestúr namiesto mechanických tlačidiel, scrollovacích koliečok či guličiek. Celý povrch myši je jednoliaty multidotykový povrch. Magic mouse je súčasťou dodávky nových konfigurácií iMac a bude sa dodávať ako príslušenstvo k Mac-u za 80 €.

Magic Mouse má multidotykový povrch, ktorý umožňuje aby bola myš jedno alebo viac-tlačidlová s rozšírenou podporou gestúr vďaka ktorým môže užívateľ jednoducho scrollovať cez dlhé dokumenty a používať ďalšie technológie - pan, swipe a podobne, ktoré sú známe napríklad z iPhone. Magic Mouse pracuje rovnako dobre pre ľavákov ako aj pravákov a multidotykové príkazy sa dajú ľahko konfigurovať v systémových predvoľbách.

Laserový snímač v Magic Mouse poskytuje pocit jemného a plynulého pohybu na viacerých povrchoch ako doposiaľ na tradičných optických myšiach. Magic Mouse používa bezdrôtové schopnosti Bluetooth a vytvára tak čistý bezkáblový povrch stola. Jej bezpečné bezdrôtové prepojenie dosiahne až na 10 metrov. Magic Mouse má teraz zdokonalený power management, ktorý predlžuje výkon batérií. Počas nečinnosti sa vďaka spolupráci s Mac OS X automaticky prepne myš do nizko energetického módu. Magic Mouse sa napája dvomi baterkami AA, ktoré sú obsahom balenia.

 

Pre dáta diskové periférie
a úložiská

Stolné, prenosné, sieťové a multimediálne disky, RAID polia, USB kľúčiky a príslušenstvo.

 

3% zľava pre verných zákazníkov

Vážime si naších verných zákazníkov a preto im ponúkame 3% zľavu na ďalší nákup!