História spoločnosti

Spoločnosť SOFTWARE PARTNER, spol. s r. o. bola zapísaná do Obchodného registra 1. júla 1991. Firma vznikla z nadšenia jej spoločníkov pre moderné technológie a ich aplikovanie do vtedy pre počítače takmer úplne nového prostredia grafického dizajnu a elektronického publikovania. V roku 1991, teda rok pred uvedením operačného systému Windows 3.1, už existuje ôsmy rok na trhu počítač Macintosh so svojim vlastným 32 bitovým operačným systémom (System 7) s grafickým užívateľským rozhraním. K dispozícii pre Mac je publikačný program QuarkXPress a iné programy, ktoré umožnili spolu s existenciou jazyku PostScript a laserovou tlačiarňou Apple LaserWriter so zabudovaným interpreterom tohto jazyka, nástup a rozvoj desktop publishingu. Mac je v tom čase vlastne jedinou DTP platformou. Toto sme chceli dať vedieť ľuďom, pre ktorých by táto informácia mala úžitok. V roku 1991 sa v Bratislave v Dome techniky koná prvý ročník veľtrhu Printing. Medzi vystavovateľmi nechýba firma SOFTWARE PARTNER. V svojej expozícii prináša počítače Apple Macintosh spolu s postscriptovými laserovými tlačiarňami, skenermi a programovým vybavením pre rýchlo rastúci trh elektronického publikovania.

Zákazníkmi firmy SOFTWARE PARTNER sa stávajú vydavateľstvá, reklamné agentúry, grafické štúdiá, výtvarníci a nadšenci zariadení Apple.

Súčasnosť

V priebehu vyše 20 rokov sa naša spoločnosť stala spoľahlivým partnerom mnohých firiem a jednotlivcov, so značným podielom na trhu. V roku 2000 otvorila prvú Apple maloobchodnú predajňu v prvom nákupnom centre Bratislavy - Polus City Center. V roku 2007 bola zväčšená predajná plocha a spoločnosť SWP získala štatút Apple Premium Reseller. Predajňa SWP bola opäť kompletne zmodernizovaní v lete 2011. Zákazníci majú možnosť pohodlne nakupovať aj z domova cez náš internetový obchod www.swp.sk. Pre firemných zákazníkov a príjem servisu sme v roku 2006 otvorili prevádzku v nových priestoroch na Pluhovej 55.

SOFTWARE PARTNER, spol. s r. o.

Pluhová 55
831 03 Bratislava
Slovenská republika

3% zľava pre verných zákazníkov

Vážime si naších verných zákazníkov a preto im ponúkame 3% zľavu na ďalší nákup!

 

Pre dáta diskové periférie
a úložiská

Stolné, prenosné, sieťové a multimediálne disky, RAID polia, USB kľúčiky a príslušenstvo.

 

5% zľava pre študentov
a učiteľov

Pre všetkých študentov, učiteľov a školy prinášame zvýhodnený nákup produktov Apple.